Micro-Drip-System kompanije GARDENA je način uštede vode kojim se biljka direktno snabdeva potrebnom količinom vode preko glave sistema. Zemlja se polako i ravnomerno zaliva da bi se sprečilo isparavanje, curenje i isticanje prevelike količine vode. Ovakav sistem zalivanja uz uštedu vode omogućava da koren svake biljke dobije odgovarajuću količinu vode. Micro-Drip-System može jednostavno da se primenjuje za zalivanje cvetnih leja i leja sa povrćem, staklenika, visećih korpi sa cvećem i saksijskih biljaka, kao i za duže redove žive ograde ili žbunja. Veliki izbor komponenti GARDENA Micro-Drip-System-a olakšava osmišljavanje idealnog sistema zalivanja koji odgovara uslovima vaše bašte. Ovakav način zalivanja je savršeno prilagođen pojedinačnim potrebama biljaka: bilo da je reč o ravnomerno raspoređenim kapljicama, laganom raspršivanju ili finoj magli, ovaj napredni sistem zalivanja omogućava uštedu vode. Još jedna prednost: pomoću inovativne tehnologije za povezivanje „brzo i lako“, postojeće cevi mogu lako da se otvore i iznova povežu.

  • 1

    Kontrolisanje protoka vode

    Da bi zalivanje bilo pogodnije, ili ako ste na odmoru, možete Micro-Drip-System da priključite na GARDENA programator ili tajmer za zalivanje radi automatskog zalivanja bašte. Tako da ne morate ni da budete kod kuće počne zalivanje. Ne može biti lakše!

  • 2

    Glavne jedinice

    Glavna jedinica je komponenta za pokretanje GARDENA Micro-Drip-System-a. Ona smanjuje početni pritisak vode na radni pritisak od oko 1,5 bara za optimalan rad priključenih glava sistema i mlaznica. Voda se filtrira dok protiče kroz glavnu jedinicu.

  • 3

    Krajnje glave sistema

    Krajnje glave sistema se koriste za precizno zalivanje pojedinačnih biljaka, poput saksijskog cveća ili visećih korpi, kao i za duže redove biljaka. Ako postavite glave sistema kod podnožja biljke, redovno i utvrđeno zalivanje omogućiće zdrav izgled biljaka i cveća. Različiti tipovi krajnjih glava sistema, koje se mogu podesiti ili koje imaju mogućnost izjednačavanja pritiska, omogućavaju izbor najboljeg rešenja za zalivanje svake biljke.

  • 4

    Linerane glave sistema

    Linearne glave sistema se koriste za zalivanje kraćeg reda biljaka, npr. u dvorištu ili na balkonu. Linerane glave se postavljaju na cev za snabdevanje u podnožju biljke da bi se obezbedilo redovno i utvrđeno zalivanje radi zdravog izgleda biljaka i cveća. Različiti tipovi glava sistema, koje se mogu podesiti ili koje imaju mogućnost izjednačavanja pritiska, omogućavaju izbor najboljeg rešenja za zalivanje svake biljke.

  • 5

    Mlaznice

    Mlaznice se koriste za precizno zalivanje manjih oblasti, kao što su cvetne leje i leje sa povrćem, i za pojedinačne biljke, poput žbunova i grmova. Jačina mlaza je u vidu blagog raspršivanja, dok se prečnik raspršivanja može podesiti u rasponu od 90 do 360 stepeni. Po potrebi je moguće dodati nastavke kako bi bile iznad biljaka.

  • 6

    Oscilirajuće prskalice

    GARDENA oscilirajuća prskalica se koristi za zalivanje kvadratnih i pravougaonih površina i posebno je pogodna za bašte sa povrćem i cvećem. Površina koja se zaliva može veličine od 5 do 50 m².

GARDENA katalozi

U odeljku sa katalozima možete da poručite ili preuzmete detaljniju dokumentaciju.

Preuzimanje kataloga

Osnovni kompleti

Odgovarajući način da se započne automatsko zalivanje.

Lista proizvoda

Kompletan asortiman proizvoda za Micro-drip sistem zalivanja.