Home
  Internationaal
  Contact
  Weer
  français
GARDENA Groep Investeerderrelaties Beleving Producten Service
    
Beleving   Seizoenen: Herfst 
Kleurrijk oogstfeest

Als de bladeren langzaam verkleuren en de lucht weer koeler wordt, ontstaat in de bossen en parken een zee van kleuren. Ook in de tuin begint nu de kleine "Indian Summer". Zodra de bladeren van de bomen vallen, is het tijd voor de laatste onderhoudswerkzaamheden en eerste voorbereidingen voor het volgende seizoen. In elke tuin liggen dan grote hopen bladeren die er alleen op wachten door spelende kinderen uit elkaar gehaald te worden. Zo langzaam bereidt de tweede woonkamer zich op de rustperiode voor. Tuinvrienden die voor het volgende jaar nieuwe struiken of planten plannen hebben nu de tijd met de planning en met het planten te beginnen.

September is ideaal voor het planten van loof- en fruitbomen. Van meerjarige struiken worden nu de wortelballen gedeeld. Belangrijk in dit seizoen is ook het losmaken van de grond en de perkvoorbereiding voor het komende tuinseizoen. Als het passende gereedschap voor het omspitten en het bodemonderhoud ontbreekt, dan is een GARDENA-combimax, roestvrijstalen spade of de spadevork onontbeerlijk. Elektrische bodemfrezen vergemakkelijken deze zware arbeid, net als het strooien van compost. De boden moet helemaal omgespit worden als er nieuwe perken zijn gepland, of als de bodem klei bevat en slecht geventileerd wordt of veel onkruid bevat. De aarde moet voorzicht losgemaakt worden als hij licht en humusrijk is. Voor het composteren geldt in het algemeen: 10 liter per vierkante meter per jaar. Onze tip: Werk altijd achteruit zodat u niet meer op de losgemaakte bodem hoeft te lopen!

De herfst is bovendien de tijd om te oogsten. Tuinvrienden genieten nu nog een keer rijkelijk van fruit en groenten uit de eigen tuin. En als u de geur van de zomer wilt bewaren, maakt u de rest in. Jam, gelei, likeur of pittige chutney zijn niet alleen kleurrijk en lekker op tafel maar zijn ook prima geschikt als geschenk voor vrienden en familie. Probeer eens een zelfgekruide slaolie die eenvoudig met kruiden uit de eigen tuin kan worden gemaakt.

Geniet van de gouden herfst - met GARDENA!



  
Herfst

Andere themas